تاريخ : سه شنبه بیست و دوم دی ۱۳۸۸
در درس برهنگي فرهنگ و فرهنگ برهنگي مختصري از دكتر غلامعلي حداد عادل خوانديم و اما بيشتر از ايشان:

غلامعلي حداد عادل در سال 1324 هجري شمسي در تهران به دنيا آمد.
وي داراي مدرك ليسانس فيزيك از دانشگاه تهران، فوق‌ليسانس فيزيك از دانشگاه شيراز، فوق‌ليسانس فلسفه از دانشگاه شهيد بهشتي و دكتراي فلسفه از دانشگاه تهران است.
حداد عادل از سال 1347 تدريس در دانشگاه شهيد بهشتي ملي را آغاز كرد و پس از آنكه يك دوره ساواك وي را به دليل فعاليت‌هاي سياسي از تدريس منع كرد، از سال 1351 تا 1357 به تدريس در دانشگاه صنعتي شريف پرداخت.
وي در اين زمان نيز به تحصيل فلسفه نزد استاد شهيد مطهري مشغول و مقارن با انقلاب اسلامي عضو كميته همبستگي دانشگاهيان با مردم بود.
حداد عادل به زبان‌هاي انگليسي و عربي تسلط كامل دارد و از وي 17 كتاب درسي و 5 كتاب علمي و تحليلي در موضوعات دين، فلسفه و علوم اجتماعي و بيش از 190 مقاله به چاپ رسيده است.
وي همچنين نظارت علمي بر شش جلد از دانشنامه جهان اسلام را عهده‌دار بوده است و در سال 1368 جايزه كتاب سال جمهوري اسلامي ايران، در سال 1374 نشان درجه دوم تعليم و تربيت و در سال 1376 جايزه بهترين مقاله سال را در زمينه علوم انساني دريافت كرد.
حداد عادل عضويت در مجمع تشخيص مصلحت نظام، نماينده مردم تهران در دوره ششم مجلس شوراي اسلامي، عضويت در شوراي عالي انقلاب فرهنگي، رياست و عضويت در فرهنگستان زبان و ادب فارسي و عضويت در شوراي عالي سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي و همچنين ده سال معاونت وزارت آموزش و پرورش را در سابقه خود دارد.
حداد عادل در انتخابات هفتمين دوره مجلس شوراي اسلامي به عنوان منتخب نخست مردم تهران برگزيده شد و از سوي نمايندگان نيز به عنوان رياست مجلس انتخاب شد.ارسال توسط تارخ عسگري

عکس

دانلود